Diabetycy na TARGACH RZESZOWSKICH ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH.

25.V.2024 roku odbyła się II edycja TARGÓW RZESZOWSKICH ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH organizowanych przez Stowarzyszenie „Pro Carpathia”.
Wydarzenie to, zrealizowane zostało w ramach projektu „Rzeszowskie NGO” finansowanego ze środków Miasta Rzeszowa.

Targi miały na celu wymianę doświadczeń oraz przeprowadzenie dyskusji na temat wyzwań stojących przed sektorem pozarządowym w Rzeszowie.

Podczas wydarzenia zaplanowano również warsztaty, poprowadzone przez przedstawicieli rzeszowskich organizacji pozarządowych, będące okazją do prezentacji ich działalności i osiągnięć. Tematyka warsztatów:

  • „Marketing dla NGO z wykorzystaniem sztucznej inteligencji”
    Prowadzący: Spółdzielnia Socjalna Polifonia Project
    Warsztaty dedykowane dla osób, które zaczynają swoją przygodę z AI w zakresie reklamy i marketingu. Uczestnicy zdobędą podstawową wiedzę na temat tego, czym jest sztuczna inteligencja i jak może być wykorzystywana w działaniach marketingowych.
  • „Plecenie na paluszkach”
    Prowadzący: Fundacja Level up
    Warsztaty z włóczką bez użycia narzędzi. W trakcie warsztatów uczestnicy stworzą własne zawieszki i omotki, które będą mogli zabrać ze sobą do domu.
  • „Warsztaty z grą edukacyjną Trimarium”
    Prowadzący: Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie (Fundacja Jagiellońska)
    Warsztaty z grą karcianą, przybliżające geografię, historię i kulturę 12 państw Trójmorza. Gra doskonale sprawdzi się jako narzędzie dydaktyczne dla dzieci i młodzieży, ale także jako świetna rozrywka dla osób dorosłych.
  • Warsztaty Eko DIY „Stwórz własną eko torbę lub koszulkę”
    Prowadzący: Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin
    W trakcie warsztatów uczestnicy stworzą wyjątkową torbę lub koszulkę, ozdobioną za pomocą różnych materiałów plastycznych, którą będą mogli zabrać ze sobą do domu.
  • „Co mi w duszy gra? Warsztaty sensoceramiczne dla Dużych i Małych”
    Prowadzący: Fundacja Pustelnia
    Sensoceramika to kreatywne spotkanie z gliną. W trakcie warsztatów uczestnicy stworzą własne prace przestrzenne z surowej gliny oraz darów natury, takich jak np.: pióra, muszle, mech, susz egzotyczny, łupiny, nasiona, itd

Nasze stowarzyszenie reprezentowały: Teresa Rybak – sekretarz stowarzyszenia i Ewelina Tabaczar – wiceprezes stowarzyszenia. Dziękujemy za miłe spotkanie, interesujące rozmowy i wymianę doświadczeń wszystkim organizacjom pozarządowym z Rzeszowa.

Dziękujemy także przedstawicielom władz Rzeszowa: panu prezydentowi Konradowi Fijołek, pani wiceprezydent Rzeszowa Krystynie Stachowskiej i panu dyrektorowi Wydziału Polityki Społecznej Andrzejowi Burnat za odwiedzenie stoiska naszego stowarzyszenia i docenienie naszej pracy na rzecz mieszkańców Rzeszowa.